DRESS CODE ECO to firma, która za priorytet stawia sobie ekologię. Firma wprowadziła gospodarkę o obiegu zamkniętym (GOZ) w przemysł odzieżowy i tekstylny przez utworzenie wypożyczalni markowych kreacji, garniturów, dodatków od światowych projektantów.
Odpowiedni ubiór wpływa na pewność siebie, zdrowie psychiczne i emocjonalne, osiąganie sukcesów i inne ważne aspekty życia.
Wypożyczalnia zachęca nie tylko markowymi produktami wykonanymi z wysokiej jakości tkanin (m.in. jedwab) za ułamek ceny, bogatym asortymentem, wypożyczeniem wymarzonej kreacji i pasujących dodatków, bez obaw, że po jednym założeniu będą leżeć długie lata w szafie, ale także wygodą korzystania z takich usług (pranie, prasowanie i ubezpieczenie kreacji będzie wliczone w cenę i realizowane po stronie Wypożyczalni).

DRESS CODE ECO w swojej ofercie posiada kreacje na różne okazje: śluby, wesela, wakacje, kolacje, wieczory panieńskie i kawalerskie, rozmowy kwalifikacyjne, sesje zdjęciowe, targi mody cyrkularnej, randki, ect.
Wypożyczalnia ma charakter nowego sposobu działania w branży mody. Działalność DRESS CODE ECO oparta jest o walory ekologiczne, zrównoważonego rozwoju i GOZu. Stopień innowacyjności obejmuje innowacyjność produktową, procesową, organizacyjną, marketingową, a także społeczną.

Głowna idea DRESS CODE ECO wpływa na zmianę paradygmatu, aby przemysł modowy rozwijał się w sposób zrównoważony – m.in. poprzez optymalizację procesów i eliminację odpadów, a to wpływa na osiągnięcie postawionego przez Unię Europejską celu neutralności klimatycznej do 2050r. Wypożyczanie części garderoby jest rozwiązaniem wysoce proekologiczny i przyjaznym dla środowiska.